Szanowni Panowie,

Niestety będzie długo, bo krótko nie umiem co już sami wychwyciliście…

 

Po raz kolejny dotarła do mnie wiadomość, że jest takie miejsce w sieci gdzie regularnie wymienia się moje imię i nazwisko. Ponieważ nie tańczę, nie śpiewam nie jestem związana z żadną partią polityczną - postanowiłam sprawdzić czemu zawdzięczam tę popularność i zajrzałam na stronę dzwirzyno24.info Poświęciłam dłuższą chwilę na odsłuchanie Waszych rozmów i mam kilka uwag, którymi chciałabym się podzielić.

MERYTORYCZNE PRZYGOTOWANIE PROWADZĄCYCH

- pierwsza najważniejsza uwaga, a raczej delikatna sugestia, że zanim poruszy się publicznie jakiś temat dobrze jest wcześniej go zgłębić i profesjonalnie się do niego przygotować. Można wtedy uniknąć wprowadzania mniejszej bądź większej opinii publicznej w błąd. O tym jednak za chwilę.

PRZEBIERANI MIESZKAŃCY DŹWIRZYNA

- choć nie padła konkretna informacja do kogo kierowane są słowa, o przebieranych mieszkańcach Dźwirzyna, „co to mieszkają tu od niedawna, budują pensjonaty i prezentują roszczeniową postawę” - to intuicja podpowiada mi, że byłam jednym z adresatów tego zarzutu. Informuję zatem co następuje.

Choć z Dźwirzynem związana jestem od 1996 r. to faktycznie stałą mieszkanką jestem od dwóch lat. Czym są moje dwa lata w porównaniu do kilkudziesięciu lat Pana Tadeusza? Faktycznie niewielkim ułamkiem. Tak się jednak składa, że nieważne czy mieszkam tu rok, dwa czy 50 lat, to jednak mieszkam, i mam takie same prawa jak Ty Grzegorz, Pan Tadeusz czy osoba, która zamieszkała tu tydzień temu. Bardzo utożsamiam się z miejscami w których żyję, aktywnie angażuję się w różne inicjatywy i lubię być na bieżąco w kwestiach, które jako mieszkańca bezpośrednio mnie dotyczą. Mam również prawo do wyrażania swoich opinii, co często czynię. Choć mieszkam w Dźwirzynie od niedawna, czuję się jego ambasadorką i z dumą informuję chociażby na profilu facebookowym gdzie mieszkam. Tymczasem u Ciebie Grzegorz pomimo wieloletniego stażu mieszkańca Dźwirzyna widnieje opis „pochodzi z Kołobrzeg” „mieszka w Kołobrzeg” … Czyżby wbrew temu co mówisz …to jakieś małomiasteczkowe kompleksy ???

GDZIE PŁACIMY PODATKI

- kwestia, która poruszyła mnie do głębi, to wyniki Waszego śledztwa w sprawie „roszczeniowych osób, które mają firmy porejestrowane gdzieś w Polsce, tam odprowadzają podatki a roszczenia zwłaszcza w kwestii promocji wysuwają do tutejszego samorządu.”

Może niesłusznie, ale znowu miałam to dziwne uczucie, że są to pozdrowienia kierowane również do mnie. Za pozyskanie materiałów źródłowych macie Panowie ode mnie piątkę, bo faktycznie siedziba mojej firmy mieści się w Pile. Niestety za ogólną analizę przypadku, stawiam niedostateczny, ponieważ nie przygotowaliście się wystarczająco do wystąpienia. Zgodnie z „art. 45 ust. 1b ustawy o PIT, właściwym urzędem dla celów PIT jest urząd ustalony według miejsca zamieszkania podatnika”. Zatem Wasza teza o tym, że podatki osób zamieszkałych w Gminie Kołobrzeg, których siedziby firm zlokalizowane są w innych miastach trafiają właśnie tam – jest błędną tezą i wprowadza Waszych słuchaczy w błąd.

Zagłębiając się w ten temat, doczytalibyście również, że większość działalności naszej gminy sklasyfikowanych w kodzie PKD 52.20. Z. to podatnicy karty podatkowej, dla której z zasady właściwym urzędem skarbowym jest urząd zlokalizowany w miejscu prowadzenia działalności. Inaczej wygląda tylko kwestia osób prowadzących działalność na terenie Gminy Kołobrzeg, a na stałę zamieszkujących w innych miastach. Tylko takie osoby nie będąc na karcie podatkowej, faktycznie zarabiają tu, a podatki płacą tam gdzie mieszkają. Zatem nietrafiony –niezatopiony .

 

PROMOCJA

- teraz mój „konik” czyli promocja o której Panowie dużo mówiliście. Zgłębiam ten temat od dawna i tak się składa, że mam całkiem odmienne od Panów zdanie w tej kwestii. Gmina Kołobrzeg sama siebie nazywa Gminą Nadmorską z dwiema miejscowościami wypoczynkowymi. W Strategii Rozwoju Gminy ( za wykonanie której i jej aktualizacje płacimy niemałe pieniądze) czytamy, że „najważniejszym działem gospodarki dla rozwoju gminy jest niewątpliwie branża turystyczna”. Prawie połowa, bo aż 46% podmiotów gospodarczych, działających na terenie Gminy Kołobrzeg to firmy z Dźwirzyna i Grzybowa.

W obliczu ogromnej konkurencji innych miejscowości nadmorskich, profesjonalna, kompleksowa przemyślana strategia promocyjna Gminy jest niezbędna, by zbudować rozpoznawalną markę, by turysta chciał tu przyjechać i tu zostawiał swoje pieniądze.

Na sesjach rady gminy wielokrotnie słyszałam jak Wójt dzielił się refleksją, że podliczenie sezonu letniego zawsze wiąże się z emocjami, bo sukces sezonu bezpośrednio przekłada się na finanse gminy. Dlatego, aby nasza Gmina mogła konkurować z najlepszymi w rankingu gmin, jak Rewal, Darłowo czy nawet Ustronie Morskie jedyną słuszną drogą jest mądra promocja, ukierunkowana na pozyskanie turysty i wydłużenie sezonu letniego. Takie usługi niestety słono kosztują. ( patrz Miasto Kołobrzeg 1400 000 zł na rok 2021 )

Kompletnie nie zgadzam się z Waszą tezą, że promocja jest zbędna, że można ją zrobić tanio, własnym sumptem itp. Nie zgadzam się, ale trochę rozumiem tą narrację. Bo gdybym to ja wystawiła swojego człowieka z nieprzemyślanym wnioskiem, o nie podpisywanie umów z mediami lokalnymi. I ten mój człowiek zostałby wykorzystany jak marionetka, do przeprowadzenia wcześniej planowanego zamachu na budżet promocyjny, to pewnie też tak próbowałabym się bronić. …Że można tanio, że kasa niepotrzebna. Ci lepiej zorientowani w sytuacji wiedzą, że wniosek Pana Ogińskiego nie miał większego wpływu na decyzję o okrojeniu budżetu promocyjnego, ale stał się doskonałym narzędziem w rękach decydentów. Od teraz zawsze będzie można powiedzieć,( ja już to usłyszałam) że nie ma kasy na promocję, a budżet zmniejszono na wniosek mieszkańców Dźwirzyna. Jakich mieszkańców??? Wniosek złożył jeden mieszkaniec i w dodatku wnioskował nie o to co się stało. Tymczasem on sam stał się marionetką w rękach rozpędzonej machiny

 

 

 

Komentarze  

+3 #1 Zając Marek 2021-01-12 15:48
A jeszcze kolejny raz postawię pytanko!
Dlaczego w gminie nie ma obowiązku pobierania opłaty klimatycznej przez wszystkich właścicieli obiektów oferujących noclegi ? :eek:
Szanowni Państwo niestety sami musimy, jako wieś letniskowa wypracować zródło finansowania reklam ,czy imprez kult- estradowych, które odbywają się na terenie Dzwirzyna ,czy Grzybowa. Kierowane są one ,przecież jak sami zainteresowani wspominają do turystów. wzbogacając ich ofertę wypoczynku.
Cytować
+4 #2 obywatel gc 2021-01-13 19:09
[quote name

Po pierwsze... to na twoim miejscu poczekałbym do zajęcia stanowiska drugiej strony...czyli Nas.
Po drugie ...zobaczymy niedługo kto jest kamieniem ,a kto kosą?
Po trzecie...jeśli wydaje ci się ,że stawiając znaki zapytania po twoich oszczerstwach możesz uniknąć odpowiedzialności cywilnej to jesteś w grubym błędzie.
Po czwarte...wstyd to pisać anonimowo pod czyimś adresem ,naruszając dobra osobiste tej osoby.
Cytować
+1 #3 . 2021-01-13 23:03
Jarek = Covid ? :-*
Ta osoba chyba zauroczona jest w tych dwóch Panach.. nic tylko by oglądała, stalkowała, komentowała..."Kto się czubi ten się lubi" ?? Anonimowy (?) adoratorze... :zzz
Cytować
0 #4 WilliamduagE 2021-07-29 00:00
free online dating sites
dating simulation games
Cytować
0 #5 WilliamduagE 2021-07-30 02:51
free local dating sites
cougar dating
Cytować
0 #6 KevinPRAKS 2021-08-12 23:04
dating websites for gay guys
reddit gay dating tips
first time dating as a gay man
Cytować
0 #7 KevinPRAKS 2021-08-15 20:58
gay senior dating las vegas
gay dating sites active users
gay dating asian guys daddy
Cytować
0 #8 Patrickrop 2021-09-04 01:20
best dating site gay key west
tango gay dating
free gay dating sites android
Cytować
0 #9 Henrymen 2021-09-09 02:12
planetromeo gay dating apk
gay dating sites
dating websites for gay guys
Cytować
0 #10 Henrymen 2021-09-13 20:24
best dating site for gay men
gay dating directory
gay dating his dad
Cytować
0 #11 Gustavotix 2021-10-10 08:14
help writing essay
cheapest paper
Cytować
0 #12 MatthewLurgE 2021-10-14 11:43
essay writing help
admission essay writing service
Cytować
0 #13 BrandonTew 2021-11-04 16:07
write a essay about yourself
writing good essay
write a comparison essay
Cytować
0 #14 Donaldpet 2021-11-29 19:53
money talks sex games
real sex games
no credit card sex games
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież